Haladó csoport

Felnőtt – haladó csoport:

a haladó csoport tanítása szintén kutyakiképző vezetésével történik. Ebbe a csoportba azok kerülhetnek fel, akik már elsajátítottak a megfelelő pórázon vezetést, vezényszóra ül, fekszik, helyben marad a kutyájuk, tehát az alap-engedelmesség tudásának birtokában vannak.
Amit ebben a csoportban tanulhat a kutya-gazdi páros (a teljesség igénye nélkül): szabadon követés tanítása, kézjelre ültetés, fektetés és állítás, behívás játékból, a teljesítmény fokozatos növelése a cél – természetesen itt is megállja a helyét, hogy a gazdi és a kutya tempójához igazodunk, kissé talán személyre szabottabb a tagok képzése a haladó csoportban.

Szükséges felszerelés: póráz, nyakörv, jutalomfalat és hozzá tartó, labda (zsinóros pl.).
Kérjük, a kutyaiskola előtt a kutyát ne etessék meg otthon, ne kapjon reggelit (egyrészt kevésbé lesz motiválható, másrészt egészségügyi problémái is adódhatnak).
Amennyiben már képzett kutyával rendelkezel, akkor a haladó csoportban a helyed.