Foglalkozásaink

DOG’S WORLD KUTYAISKOLA

Kezdő csoport:

kezdő kutyákat és tulajdonosokat várjuk, már akár 4 hónapos kortól. Minden képzés kutyakiképző vezetésével történik. A kutyakiképző mellett van még legalább egy ember, egy segítő, aki az oktatás közben külön-külön segít a gazdiknak és kutyáiknak az engedelmes gyakorlatokban is. Kérdéseket az órák végén igyekszünk megválaszolni.
A kezdő csoporthoz természetesen idősebb kutyák is csatlakozhatnak.
Az iskola nem tanfolyam rendszerben működik, így a kutyák és a gazdik mindent saját tempóban sajátíthatnak el.

Szükséges felszerelés: póráz, nyakörv, jutalomfalat és hozzá tartó. Kérjük, a kutyaiskola előtt a kutyát ne etessék meg otthon, ne kapjon reggelit (egyrészt kevésbé lesz motiválható, másrészt egészségügyi problémái is adódhatnak).

Középhaladó csoport:

a középhaladó csoport tanítása szintén kutyakiképző vezetésével történik.
Ebbe a csoportba azok kerülhetnek be, akik a kezdő csoportos órákon részt vettek és a kutya megfelelően sétál pórázon, ül, fekszik, helyben marad a kutyájuk. A középhaladó csoportba bekerülni a kezdő csoportból lehetséges. A kiképzésvezető és a kiképzők döntenek arról, hogy melyik kutya-gazdi páros az, aki egy szinttel feljebb léphet.
Amit ebben a csoportban tanulhat a kutya-gazdi páros: elsősorban azon dolgozunk, hogy a középhaladók a csapatmunkában aktívan részt vegyenek, ne csak a saját kutyájukra, hanem munka közben a többi gazdira is kiterjedjen a figyelmük. Alap engedelmességi gyakorlatok tökéletesítése, még jobb összhangot igyekszünk kialakítani a kutyák és a gazdik között.

Szükséges felszerelés: póráz, nyakörv, jutalomfalat és hozzá tartó, labda (zsinóros pl.). Kérjük, a kutyaiskola előtt a kutyát ne etessék meg otthon, ne kapjon reggelit (egyrészt kevésbé lesz motiválható, másrészt egészségügyi problémái is adódhatnak).

Haladó csoport:

A haladó csoportba a középhaladó csoport tagjai kerülhetnek fel (természetesen a kiképző javaslatára), miután a megfelelő tudásszintet elsajátították.
Amit a haladó csoportban tanulunk (a teljesség igénye nélkül): szabadon követés, kézjelre ültetés, fektetés és állítás, behívás játékból, nagyobb távolságból, esetlegesen zavaró tényezőkkel, stb.
Önálló munkára törekszünk, a céltudatos gazdik újabb és újabb kihívásokkal szembesülnek, melyek teljesítésében természetesen a segítségükre, rendelkezésükre állunk. A teljesítmény fokozatos növelése a cél – természetesen itt is megállja a helyét, hogy a gazdi és a kutya tempójához igazodunk, még inkább személyre szabottabb a tagok képzése a haladó csoportban.
.
Kérjük, a kutyaiskola előtt a kutyát ne etessék meg otthon, ne kapjon reggelit (egyrészt kevésbé lesz motiválható, másrészt egészségügyi problémái is adódhatnak). Amennyiben már képzett kutyával rendelkezel, akkor a haladó csoportban a helyed.

Kutyaovi, szocializáció:

Időpont: bejelentkezés alapján kerül megtartásra.
Szocializálásra a kutyákat 3 hónapos kortól várjuk 7 hónapos korig. (!!!)
A szocializálás szintén kutyakiképző irányításával történik. A kutyákat méret és habitus szerint igyekszünk csoportosítani. A kutyák három hónapos kortól (fajtakorlátozás nélkül) jöhetnek a szocializációs órákra. Az órákon felügyelettel, egy adott zárt területen elengedve játszhatnak a kutyák. Lehetőség van a kiképzőktől nevelési tanácsot kérni az óra időtartama alatt.

A csoportokhoz folyamatosan lehet csatlakozni.

fb.me/dogsworldkutyaiskola

Kovácsné Lendl Erika: +36 20 425 5757